Päike käib juba üsna kõrgelt ja kaua oodatud kevad on kohe kohe käes

Kuid kas sa siiski tahad hommikul juba esimeste päikesekiirtega ärgata?

Või hoopis sa töötad öösiti ja vajad päeval und?

Sa uinud vaid pimedas toas?

Sa ei soovi, et ere päikene kahjustaks sinu furnituuri ja toataimi?

Milline kardin valida, kui on oluline tuba maksimaalselt pimendada?
Pimendavaid kangaid on pakkuda kõigile kardinatüüpidele. Kuid olenevalt nende tehnilisest lahendusest sõltub, kui effektiivsed
nad siiski toa pimendamise juures on.

Pimendava kangaga rulookardin lastetuppa

Pimendav ruloo – rulookardina kangas on pimendavana väga efektiivne. Kuid siinkohal tuleb arvestada, et mida suurem on kangas akna valgusavast, seda suurem on tema võime tuba pimendada. Rulookardina mehanism hoiab kangast ca 2cm aknast eemale, seega tekib valgusel üsna suur pind kanga servast ning ülevalt ja alt valgust sisse lasta.

Pimenduskangaga kassettruloo, pimendav ruloo

Integreeritv ruloo / kassettruloo – pimendus kangaga ja liistude taga jooksev kangas on oma olemuselt suurema pimendavusega kui seda on tava ruloo. Kuid selle kardina puhul tuleb arvestada, et liistude ja kanga vahele jääb siiski valgusava. Kangas oma loomult võib tõmbuda servadest natuke kaardu, mis võimaldab valgusel rohkem liistu ja kanga vahelt sisse paista. Kassettruloo puhul on aga alt ja ülevalt valguse läbi tulemine takistatud.

 

Voldikkardin – kui sa soovid, et voldikkardin oleks pimendav, siis tuleks kindlasti valida kärg kangas, mis on seest kaetud foolium kihiga. Sellise lahenduse puhul jooksevad kardina nöörid kahe kanga vahelt. Pimenduskangad, mis on tava voldiga, ei taga kunagi pimendust. Kangas ise on küll pimendav, kuid kuna nööri augud on iga voldi sees ja tihedalt, tuleb sealt üsna palju valgust, mis tuba kohe kindlasti pimedaks ei lase teha. NB! Pimendav kärgkangast voldikkardin tuleb paigaldada raami külge! Akna liistule paigaldades on termošoki oht. Kuna kardin on klaasi vastas, võib tõusta temperatuur kardina ja klaasi vahel trastiliselt ning klaas võib puruneda.

 

Roomakardin kaunistusega

 

Roomakardin – pimendus kangast roomakardin pimendab üsna hästi. Samuti on võimalus panna mis tahes kangale pimendav vooder. Kuid siiski tuleb arveatada, et roomakardina mehanism hoiab kardinat aknast siiski veidi eemale nagu ka ruloo puhul. Seega tekib valgusel võimalus jälle servadest sisse paista.

 

Tekstiilkardin – võimalusel paigalda tekstiilkardin seinast seina ja maast laeni. Juhul kui seinast seina paigaldada pole võimalik, siis võiks siini otsad painutada vastu seina, et kangas saaks liikuda vastu seina ja takistada valguse sisse paistmist. Eriti hea efekti annab veel kardina siin, mis on paigaldatud lae karniisi taha või siin on süvistatud lae sisse, et kangas saaks liikuda mööda lage. Kangas tuleks valida Black out, kuid samuti on võimalik mis tahes kangale õmmelda ka täis pimendav vooder. Seega, kui sinu tingimus kardinale on täis pimendus, siis kõige mõistlikum oleks valida võimalusel tekstiilkardin.

Karniisi taga oleva siiniga pimenduskangast tekstiilkardin

Nende lihtsate nõuannete järgimine ehk aitab sul natukene rohkem selles kirjus kardinamaailmas orienteerud. Saad  selgust, milline toa pimendamise variant sobiks sinu jaoks kõige paremini, et saaksid oma kardinaid nautida aastaid ja nad täidaks neile seatud eesmärki.

Loodan, et need näpunäited on sulle kasulikud ja aknakatted aitavad hoida sinu kodu ning kontori säravat sisekujundust ja olla maksimaalselt funktsionaalsed !